تحریم آجیل شب عید در شبکه های مجازی؛

 

 پسته ها امسال نمی خندند 

افزایش کم سابقه و ناگهانی قیمت آجیل شب عید این روزها بحث اول پیامک‌ها و شبکه‌های اجتماعی شده است. «بیایید برای یک بار هم که شده در تحریم آجیل به دلیل گرانی متحد باشیم. ما آجیل نمی‌خریم و نمی‌خوریم.» این پیامک شاید این روزها روی تلفن همزاه شما هم آمده باشد. پیامکی که این روزها به یکی از بحث‌های داغ در شبکه‌های اجتماعی هم تبدیل شده است.
ما امسال آجیل نمی‌خریم...
به گزارش مهر، واکنش مردم به گرانی آجیل، در شبکه‌های اجتماعی بیشترین بازتاب را داشته است. کار آن قدر بالاگرفته که حتی صفحه‌هایی خاص برای تحریم آجیل ایجاد شده است. صفحه‌هایی که البته کم هم طرفدار ندارد. شعارها و متن‌های این صفحه‌ها هم در نوع خودش جالب است: « اگر 15 میلیون خانواده بطور متوسط 100 هزار تومن توی جیب دلالای آجیل بکنن، همین یک قلم میشه 1500 میلیارد تومن!!! پولی که بلافاصله میره توی یک مسیر دیگه و هر بار فربه تر و فربه تر میشه و دمار مردمو درمیاره ...حرف ساده است. بیاییم امسال آجیل نخریم و یک نوشته قشنگ روی سفره هفت سینمون، میزمون بزاریم که برای چی اینکارو کردیم. اگر کسی دوست داشت (دوست داشت بدون هیچ اجباری) میتونه معادلشو به افراد نیازمند اطرافش یا مثلاً به زلزله زده‌هایی که یک زمستون وحشتناک رو گذروندن کمک کنه تا اونها هم یه کمی عید داشته باشن یه کمی مرهم آلامشون باشیم یه کمی”بگیم" هموطن ما کنارت هستیم...امسال هیچ خانواده ایرانی در پذیرایی نوروز خود آجیل نخواهد داشت خواهشا با نخریدن آجیل همکاری نمایید.»

 

/ 1 نظر / 11 بازدید
فاطمه

ما که اجیل نمی خریم.ولی مردم ما ضعیفن.مرغ گرون شد می رفتن تو صفهای کیلومتری.برنج گرون شد مثل قحطی زده ها برنج می خریدن. ولی من نه مرغ خریدم نه برنج.