روحیه انتقادپذیری

وزیر راه و ترابری مصر به دلیل مرگ  41 دانش آموز در تصادفی در جنوب این کشور استعفا کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری رسمی مصر، صبح امروز به دلیل تصادف اتوبوس دانش آموزان با قطار در جنوب مصر، 43 نفر از جمله 41 دانش آموز خردسال کشته شدند. این خبرگزاری اضافه کرد: بعد از این حادثه ، "محمد رشاد المتینی" وزیر راه و ترابری مصر استعفای خود را تسلیم رئیس جمهور کرد و گفت که این اقدام را در
راستای مسؤولیتش انجام داده است.

رییس شرکت تویوتا ( یکی از قدرتمند ترین مرد جهان و رئیس یکی از غول های خودروسازی دنیا ) در یک کنفرانس خبری مربوط به شرکتش در برابر دوربین
رسانه‌ها در ژاپن تعظیم کرد و از مشتریان به خاطر نقص فنی خودروهای تویوتا در پدال گاز عذرخواهی کرد و در برابر مادر یکی از قربانیان، از شدت شرم ساری اشک ریخت!

رییس و مدیران شرکت "نیروی برق توکیو " از روستاییان آسیب دیده از شعشعات رادیو اکتیو نیروگاه اتمی فوکوشیما عذرخواهی کردند .به گزارش آخرین نیوز به نقل از عصر ایران "ماساتاکا شیمیزو " ( نفر وسط) رییس شرکت نیروی برق توکیو و مدیران ارشد این شرکت که مالک و مدیر نیروگاه برق " دای ایچی " فوکوشیما هستند در برابر مردم آسیب دیده روستای " نامی " که از خانه و کاشانه شان آواره شده و برای اسکان موقت به اردوگاهی در " نیهونماتسو " منتقل شده اند حاضر شدند و در برابرشان به خاک افتاده  و بابت قصورهایی که در اداره  نیروگاه داشتند‌، عذرخواهی کردند.

"بوو اودا" وزیر توسعه وهمکاری‌های بین‌المللی کانادا به دلیل سوءاستفاده
از پول مالیات‌دهندگان کشورش برای اقامت در یک هتل مجلل در لندن از مردم
این کشور عذرخواهی کرد.

به گزارش الف به نقل از روزنامه تورنتواستار و خبرگزاری رویترز، پیشتر قرار بود این وزیر دولت کانادا در یک هتل پنج ستاره در زمان حضورش در یک کنفرانسی بین‌المللی در لندن اقامت کند اما تصمیم گرفت در یک هتل مجلل و بسیار گران قیمت که هزینه هر شب اقامت در آن بیش از دو برابر هتل پنج ستاره‌ رزرو شده بود برود. بدین ترتیب وزیر
کانادایی پول بیشتری از خزانه دولت و مالیات‌دهندگان برای پرداخت این هزینه هتل مجلل خود پرداخت کرد.
با حساسیت یکی از کارکنان وزارت توسعه و همکاری های بین المللی کانادا و اعلام مدارک این ولخرجی به رسانه ها، وزیر ولخرج رسوا و جنجالی در محافل رسانه ای سیاسی این کشور ایجاد شد.

روزنامه تورنتو استار گزارش داد پس از افشای این موضوع وزیر دولت کانادا مجبور شد پول اضافی که برای اقامت در هتل مجلل لندن هزینه کرده بود را به دولت پس دهد.

وی در نشست مجلس عوام کانادا گفت: هزینه اضافی برای این هتل مجلل غیرقابل قبول بود و مالیات دهندگان کانادایی نباید پول بیشتری بدهند. از انجام این کار عذرخواهی می کنم.

نمایندگان هم حزبی این وزیر از عذرخواهی وی تقدیر کردند

 

/ 0 نظر / 7 بازدید